Strona używa cookies dla ułatwienia korzystania z niej, celów statystycznych oraz udostępniania funkcji społecznościowych. Możesz to zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Śląski Związek Hokeja na Lodzie
Sędziowie → KOMUNIKATY

Komunikat nr 18/2019

1. W załączeniu przesyłam Protokół z Zebrania Sędziów WS SZHL jakie miało miejsce w dn. 12.06.2019r.

2. W trakcie Zebrania postawione zostały Zarzuty w kierunku  Przewodniczącego WS, wg których do chwili obecnej nie została przeprowadzona kontrola wydatkowanych środków WS a materiały nie zostały przekazane. Jako Przewodniczący WS nie zgadzam się z tymi zarzutami - skan korespondencji jaka byłą prowadzona w tym temacie znajduje się w załączeniu.

3. Ponieważ co pewien czas wyciągany jest temat obsady MP Młodzików, jakie odbyły się w Bytomiu, uprzejmie informuję, że stosowne maile informujące o przygotowywaniu obsady sędziowskiej na te zawody wysłałem łącznie do 30 sędziów w czterech osobnych mailach. Z grupy 30 sędziów nie odpowiedziało mi 5 osób: kol. Kozłowski, Matlakiewicz, Puławski, Kryś i Grelich. Pominięty został kol. Smura gdyż w tym czasie odsunięty był od wszelkich obsad - jako jedyny sędzia nie przesłał testu sprawdzającego, nie zrobił zresztą tego do końca trwania sezonu.   Po ukazaniu się obsady sędziowskiej przesłana została z sekretariatu klubu TMH Polonia Bytom obsada alternatywna, która jednak nie mogła zostać wzięta pod uwagę. Wiele kontrowersji wynikło w związku z obsadzeniem kol.  W. Zarodkiewicza na funkcji Sędziego Głównego. Wyjaśniam, że w dwa ostatnie dni turnieju MP Młodzików, z grona osób mogących prowadzić mecze "na środku" dostępni byli jedynie kol. Dariusz Pobożniak oraz Włodzimierz Zarodkiewicz. W odwodzie był jeszcze Mateusz Krzywda jednak prowadzenie zawodów uzależnił od wyników drużyny w której grał na Mistrzostwach Polski Amatorów, jakie w tym samym czasie rozgrywane były w Sosonowcu. Ostatecznie zespół M. Krzywdy zajęła I miejsce w turnieju AMP, więc do dyspozycji na mecze w sobotę i niedzielę pozostało dwóch Sędziów Głównych: Dariusz Pobożniak i Włodzimierz Zarodkiewicz. Skan korespondencji w tym temacie znajduje się w załączeniu.

4. Szanowni Koleżanki i Koledzy Sędziowie,

W ostatnim okresie czasu grupa sędziów nasiliła krytykę dotychczasowych działań osób wchodzących w skład obecnego Zarządu Wydziału Sędziowskiego Śląskiego Związku Hokeja na Lodzie. Krytyka ta szczególnie kierowana była w stronę odpowiadającego za szkolenie sędziów lodowych – Jana Miszka oraz odpowiadającego za obsadę – Gerarda Barteckiego. Apogeum osiągnięte zostało w momencie, gdy otrzymałem informację, że moja osoba akceptowana będzie jako Przewodniczącego WS SZHL ale po bezwarunkowym usunięciu przez mnie ze składu Zarządu WS SZHL zarówno kol. Jana Miszka jak i kol. Gerarda Barteckiego. Takie działanie jest przeze mnie nie dopuszczalne. Celem moich działań nie jest kurczowe trzymanie się funkcji Przewodniczącego WS SZHL. Moim zadaniem było przeprowadzenie zmian organizacyjnych, których cele było  unowocześnienie systemu pracy Wydziału Sędziowskiego. Część z tych zmian była kontynuacją zmian  zapoczątkowanych  jeszcze w okresie, gdy wchodziłem w skład Zarządu Wydziału Sędziowskiego kierowanego przez Mariusza Tymczyszyna.  To wtedy  podjęta została decyzja o likwidacji podokręgowych obsadowych i wprowadzeniu jednego, okręgowego obsadowego (którym wtedy został wybrany nie kto inny jak Gerard Bartecki). To wtedy podjęta została decyzja o poprawie wizerunku sędziów, skutkiem czego było poszukiwanie przeze mnie środków sponsorskich i zakup jednakowych bluz sędziowskich dla wszystkich sędziów lodowych. Bezwzględnie nie akceptuję sytuacji, w której domaga się ode mnie wyrzucenia z pracy w Wydziale Sędziowskim moich współpracowników w zamian za dalsze pełnienie przeze mnie funkcji Przewodniczącego WS. Dlatego też podjąłem decyzję o rezygnacji z pełnienia funkcji Przewodniczącego Wydziału Sędziowskiego  Śląskiego Związku Hokeja na Lodzie. Stosowne pismo złożyłem na ręce p. Prezesa Mirosława Minkiny w dn. 28.06.2019r. Obecnie oczekuję na dalsze dyspozycje p. Prezesa Minkiny.


Robert KaczanowskiPowrót

Polecane

MSIT

Województwo Śląskie

Miasto Katowice

Turniej Minihokeja

Sędziowie

SMS PZHL

PZHL

Statystyki Polskiego Hokeja

Bisset