Strona używa cookies dla ułatwienia korzystania z niej, celów statystycznych oraz udostępniania funkcji społecznościowych. Możesz to zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Śląski Związek Hokeja na Lodzie
SĘDZIOWIE → KOMUNIKATY

Komunikat nr 23/2018

1. W rubryce „NIEZBĘDNIK” znajduje się wzór „DELEGACJI SĘDZIOWSKIEJ” jaki obowiązywać będzie od dn. 01.01.2019r. „Delegację” należy opisywać w sposób następujący:

- Koszty dojazdu należy rozliczać uwzględniając odległość z miejsca zamieszkania wpisanego w rubryce „ADRES PODATNIKA” do lodowiska na którym rozgrywane jest spotkanie.  

- Należy przyjąć najkrótszą trasę, określoną w oparciu o aplikację „GOOGLE MAPS”

- W rubryce „Dojazd” należy wprowadzić łączną odległość dojazdu (w obie strony).

- Koszty dojazdu obliczają niezależnie wszyscy sędziowie dojeżdżający na lodowisko.

 

2. Na wniosek zainteresowanych osób informujemy, że statystyka obsad na funkcji „SPIKER”, biorąc pod uwagę obsady od nr 1 do nr 14 przedstawia się następująco:

Ryszard Piotrowski -  18 obsad

Jan Oleś – 17 obsad

Paweł Papoń – 15 obsad

Robert Kaczanowski – 11 obsad

Witold Obrał – 10 obsad

Jarosław Syrek – 10 obsad

Piotr Matlakiewicz – 8 obsad

Mariusz Tymczyszyn – 4 obsady

Włodzimierz Zarodkiewicz – 3 obsady

Marcin Polak – 2 obsady

Łukasz Sośnierz – 1 obsada

Michalina Burzyńska – 0 obsad

Michał Kogut – 0 obsad

Marcin Krężel – 0 obsad

Patryk Puławski – 0 obsad

Mariusz Smura – 0 obsad

 

3. Biorąc pod uwagę fakt, że część sędziów notorycznie deklaruje chęć prowadzenia spotkań wyłącznie w miejscu swojego zamieszkania, informujemy że ci sędziowie  automatycznie nie będą brani pod uwagę w nominacjach na szczebel centralny przed sezonem 2019/2020. Przyjmujemy  domniemanie, że brak możliwości  prowadzenia spotkań po za miejscem zamieszkania dotyczy wszystkich szczebli rozgrywek.

 

4. Informujemy, że z bieżących analiz obsad wynika, iż istnieje grupa sędziów, którzy notorycznie uchylają się od prowadzenia spotkań na szczeblu okręgowym, natomiast aktywnie uczestniczą w prowadzeniu spotkań na szczeblu centralnym. Uprzejmie informujemy i przypominamy, że sędziowie, którzy nie będą uczestniczyć w określonej liczbie spotkań okręgowych, nie będą brani pod uwagę w nominacjach na szczebel centralny przed sezonem 2019/2020.

5. W rubryce „SEKRETARZE” znajdują się kolejne zalecenia dla osób prowadzących protokoły meczowe.

Powrót

Polecane

MSIT

Turniej Minihokeja

Województwo Śląskie

Miasto Katowice

Sędziowie

SMS PZHL

PZHL