Strona używa cookies dla ułatwienia korzystania z niej, celów statystycznych oraz udostępniania funkcji społecznościowych. Możesz to zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Śląski Związek Hokeja na Lodzie
Sędzia

SEKRETARZE

05.02.2019

Zalecenie nr 7

Jeżeli na oficjela drużyny nałożona została Kara Meczu za Niesportowe Zachowanie, karę tą w Protokole należy rozpisać jako karę 20 minut, w rubryce NR ZAWODNIKA  należy wpisać literkę „T” (jak dla kary technicznej) a na drugiej stronie Protokołu należy opisać odpowiedni paragraf z którego kara ta została nałożona .

Więcej

05.02.2019

Zalecenie nr 6

W sytuacji kiedy w ostatniej minucie i ostatniej sekundzie spotkania zegar znajdujący się na lodowisku pokazuje dziesiętne części sekundy np.  19:59,2 i w tym czasie nałożona zostanie kara, w Protokole, w rubryce kar jako czas nałożenia kary wpisujemy 19:59. Jeżeli tuż po wznowieniu gry a jeszcze przed zakończeniem tercji padnie bramka (np. zegar znajdujący się na lodowisku pokazuje czas 19:59,8), jako czas zdobycia bramki należy wpisać również czas 19:59. Jeżeli bramka ta została zdobyta...

Więcej

17.12.2018

Zalecenie nr 5

Po konsultacjach z Wydziałem Gier i Dyscypliny PZHL podtrzymana zostaje zasada, zgodnie z którą, bez względu na to, czy nałożona została kara 2+10, 2+2+10 czy sama 10 min, w protokole opisujemy wyłącznie karę 10 min wraz z przynależnym artykułem z "Przepisów" (np.  "w 12,56 min spotkania zawodnik drużyny X Jan Nowak ukarany został karą 10 min (art. .....)")
Opisanie kary np. jako 2+10 traktowane jest jako błąd w protokole.

Więcej

17.12.2018

Zalecenie nr 4

W przypadku nałożenia na zawodnika kary podczas wykonywania serii rzutów karnych (np. kary za niesportowe zachowanie się), w protokole czas nałożenia tej kary powinien być wpisany jako 65,00 (jeżeli serię rzutów karnych poprzedzała dogrywka) lub 60,00 (jeżeli rzuty karne zostały rozegrane bez dogrywki).

Więcej

06.12.2018

Zalecenie nr 3

W przypadku nałożenia kary na bramkarza, w "Protokole Zawodów" wpisujemy nr bramkarza na którego nałożona kara, natomiast bezpośrednio na ławkę kar udaje się zawodnik z pola, który w chwili nałożenia kary na bramkarza był na lodzie. Jeżeli w trakcie odbywania kary nałożonej na bramkarza wpadnie bramka przeciwko ukaranej drużynie, w linii graczy drużyny która straciła bramkę należy wpisać również nr bramkarza, mimo że w tym samym czasie jego nr wpisany jest w rubryce kar.  ...

Więcej

06.12.2018

Zalecenie nr 2

W przypadku strzelenia bramki, dopuszczalne jest wpisanie jako podającego zawodnika, który w chwili strzelenia bramki nie był na lodzie (nie był w linii graczy). Sytuacja taka jest możliwa tylko w jednym przypadku - gdy zawodnik wykonał kluczowe podanie (które pozwoliło na zdobycie bramki) po czym zszedł do boksu. Taką sekwencję zdarzeń musi potwierdzić Sekretarzowi Zawodów Sędzia Główny spotkania.

Więcej

06.12.2018

Zalecenie nr 1

W związku z powtarzającymi się protestami klubów, dotyczącymi wpisywanej przez Sekretarzy Zawodów liczby widzów na meczu, zaleca się aby w przypadku spotkań rozgrywek I Ligi oraz PHL liczbę widzów wpisywać po uprzedniej konsultacji z "Organizatorami" spotkania. W przypadku braku możliwości uzyskania wiarygodnej informacji, maksymalną liczbę widzów jaką można wpisać do "Protokołu Zawodów" to 299.

Więcej

Polecane

MSIT

Województwo Śląskie

Miasto Katowice

Turniej Minihokeja

Sędziowie

SMS PZHL

PZHL

Statystyki Polskiego Hokeja

Bisset