SĘDZIOWIE

SEKRETARZE

05.02.2019

Zalecenie nr 7

Jeżeli na oficjela drużyny nałożona została Kara Meczu za Niesportowe Zachowanie, karę tą w Protokole należy rozpisać jako karę 20 minut, w rubryce NR ZAWODNIKA  należy wpisać literkę „T” (jak dla kary technicznej) a na drugiej stronie Protokołu należy opisać odpowiedni paragraf z którego kara ta została nałożona .

Więcej

05.02.2019

Zalecenie nr 6

W sytuacji kiedy w ostatniej minucie i ostatniej sekundzie spotkania zegar znajdujący się na lodowisku pokazuje dziesiętne części sekundy np.  19:59,2 i w tym czasie nałożona zostanie kara, w Protokole, w rubryce kar jako czas nałożenia kary wpisujemy 19:59. Jeżeli tuż po wznowieniu gry a jeszcze przed zakończeniem tercji padnie bramka (np. zegar znajdujący się na lodowisku pokazuje czas 19:59,8), jako czas zdobycia bramki należy wpisać również czas 19:59. Jeżeli bramka ta została zdobyta...

Więcej

17.12.2018

Zalecenie nr 5

Po konsultacjach z Wydziałem Gier i Dyscypliny PZHL podtrzymana zostaje zasada, zgodnie z którą, bez względu na to, czy nałożona została kara 2+10, 2+2+10 czy sama 10 min, w protokole opisujemy wyłącznie karę 10 min wraz z przynależnym artykułem z "Przepisów" (np.  "w 12,56 min spotkania zawodnik drużyny X Jan Nowak ukarany został karą 10 min (art. .....)")
Opisanie kary np. jako 2+10 traktowane jest jako błąd w protokole.

Więcej

17.12.2018

Zalecenie nr 4

W przypadku nałożenia na zawodnika kary podczas wykonywania serii rzutów karnych (np. kary za niesportowe zachowanie się), w protokole czas nałożenia tej kary powinien być wpisany jako 65,00 (jeżeli serię rzutów karnych poprzedzała dogrywka) lub 60,00 (jeżeli rzuty karne zostały rozegrane bez dogrywki).

Więcej

06.12.2018

Zalecenie nr 3

W przypadku nałożenia kary na bramkarza, w "Protokole Zawodów" wpisujemy nr bramkarza na którego nałożona kara, natomiast bezpośrednio na ławkę kar udaje się zawodnik z pola, który w chwili nałożenia kary na bramkarza był na lodzie. Jeżeli w trakcie odbywania kary nałożonej na bramkarza wpadnie bramka przeciwko ukaranej drużynie, w linii graczy drużyny która straciła bramkę należy wpisać również nr bramkarza, mimo że w tym samym czasie jego nr wpisany jest w rubryce kar.  ...