Śląski Związek Hokeja na Lodzie
WGiD

Komunikat WGiD nr 3/2014/2015

WGiD SZHL po analizie trwających rozgrywek grup młodzieżowych w sezonie 2014/2015 wprowadza następujące korekty:

1.    Rozgrzewka przed meczem jest 10 minutowa i rozpoczyna się I tercja, po pierwszej tercji przerwa trwa 5 minut bez czyszczenia lodu natomiast po drugiej tercji jest czyszczony lód a drużyny schodzą do szatni na przerwę 15 minutową. Jeżeli po skończonym meczu jest drugi mecz grup młodzieżowych drużyny wchodzą na 10 minutową rozgrzewkę i zaczynają mecz bez robienia lodu. Po pierwszej tercji jest czyszczony lód a drużyny udają się do szatni na 15 minutową przerwę. Po drugiej tercji przerwa jest 5 minutowa bez schodzenia do szatni. Do wykonywania rzutów karnych nie czyścimy lodu.

Schemat organizacji meczów:

10 minutowa rozgrzewka

I tercja

5 minutowa przerwa

II tercja

15 minutowa przerwa /rolba/

III tercja

W przypadku organizacji drugiego meczu zaraz po pierwszym:

I tercja

II tercja

III tercja

Zmiany te dotyczą rozgrywek grup młodzieżowych młodzika, żaka starszego, żaka młodszego, mikrusa i umożliwią efektywniejsze wykorzystanie obiektów.

2.    WGID SZHL po uwzględnieniu uwag klubów uczestniczących w rozgrywkach minihokeja w sezonie 2014/2015 koryguje czas trwania meczów z 3 x 15 minut

do 3 x 12 minut. Zawodnik uczestniczący w turnieju powinien rozegrać 18 minut.

3.    WGiD SZHL przypomina o przestrzeganiu regulaminów rozgrywek w grupach młodzieżowych obowiązujących w sezonie 2014/2015 a szczególnie w zakresie  wymaganej ilości zawodników w poszczególnych rocznikach.

Regulamin PZHL dla rozgrywek grup młodzieżowych na sezon 2014/2015:

Zespoły rozgrywają mecze w składzie min. – 10 zawodników + 2 bramkarzy;
            Trzy walkowery za brak min. liczby zawodników oznacza wykluczenie z rozgrywek;

W trakcie sezonu zasadniczego, zawodnik może rozegrać w ciągu tygodnia
     (poniedziałek – niedziela) maksymalnie trzy spotkania (niezależnie od kategorii      wiekowej ); po rozegraniu trzech meczy : piątek, sobota, niedziela zawodnik nie           może uczestniczyć w meczu poniedziałkowym;

4.    Ponownie prosimy sędziów sekretarzy o dopisywanie numerów meczów zgodnie z numerami w terminarzu rozgrywek.