Strona używa cookies dla ułatwienia korzystania z niej, celów statystycznych oraz udostępniania funkcji społecznościowych. Możesz to zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Śląski Związek Hokeja na Lodzie
MSiT → OSSM

Piramida żywienia - spotkanie dla zawodników.

Na kolejnym wykładzie prowadzonym przez pana Jakuba Siutaja w OSHL Oświęcim zawodnicy uzupełnili podstawową wiedzę o żywności i żywieniu. Poznali podstawowe składniki odżywcze – białka, węglowodany, tłuszcze, witaminy i sole mineralne.  Dowiedzieli się, co to są kalorie i ile kalorii powinni dostarczyć w dniu treningu, meczu i w dni wolne oraz jak skomponować posiłki na cały dzień.

Wyjaśniliśmy, co to są i jak działają napoje izotoniczne, omówiliśmy ich skład i podaliśmy recepturę przygotowania zdrowego napoju izotonicznego w domu.

Duży nacisk podczas wykładu i dyskusji został położony na szkodliwość spożywania nadmiaru słodkich, gazowanych napojów oraz tzw. ”energetyków”.   Już jeden napój energetyzujący poprzez zwiększenie ciśnienia krwi i stymulację produkcji hormonu stresu, może narażać zdrowe, młode osoby na ryzyko rozwoju chorób sercowo-naczyniowych oraz uszkodzenia nerek.


Powrót

Polecane

MSIT

Województwo Śląskie

Miasto Katowice

Turniej Minihokeja

Sędziowie

SMS PZHL

PZHL

Statystyki Polskiego Hokeja

Bisset