Strona używa cookies dla ułatwienia korzystania z niej, celów statystycznych oraz udostępniania funkcji społecznościowych. Możesz to zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Śląski Związek Hokeja na Lodzie
MSiT → OSSM

Żak Starszy Katowice Janów

Żak Starszy OSHL Katowice Janów 19-20.01.2019

 
Podobnie jak tydzień wcześniej grupa Młodzika tak i Żak Starszy wykonywał podobne założenia treningowe dostosowane jednak do ich wieku i poziomu hokejowego.

Podczas zajęć na lodzie głownie skupiliśmy się na doskonaleniu podstawowych umiejętności hokejowych takich jak jazda na łyżwach czy kontrola krążka. Zajęcia doskonalące przeplatane były małymi grami oraz elementami walki o krążek na małej przestrzeni.

W części zajęć poza lodem zawodnicy pracowali w formie treningu obwodowego w głównej mierze ciężarem własnego ciała z pomocą sprzętu zakupionego na potrzeby ośrodka (piłki bosu, płotki, maty, drabinki koordynacyjne, pasy trx).

Wzbogaciliśmy zajęcia o naukę pracy z rollerami, pokaz, w jaki sposób korzystać z rollera przed i po zajęciach na lodzie.

Grupa bramkarzy pracowała w innej specyfice z osobnym trenerem z naciskiem na poprawienie refleksu oraz równowagi przy użyciu niestabilnego podłoża (piłki bosu, piłki fitness).


Powrót

Polecane

MSIT

Województwo Śląskie

Miasto Katowice

Turniej Minihokeja

Sędziowie

SMS PZHL

PZHL

Statystyki Polskiego Hokeja

Bisset